Artykuły

Porównanie połączenia egzotermicznego Cadweld® i skręcanego

Porównanie połączenia egzotermicznego Cadweld® i skręconego na przykładzie łączenia dwóch bednarek o wymiarach 30×4 mm

Coraz większa popularność metody łączenia egzotermicznego nie idzie w parze z łatwym dostępem do rzetelnej wiedzy i możliwością praktycznego zastosowania tej  technologii. W związku z niewystarczającą dostępnością praktycznych szkoleń często ta metoda nie staje się naturalnym wyborem kierowników budowy, inspektorów nadzoru inwestorskiego i wykonawców.

W odpowiedzi przeprowadziliśmy analizę jednego z zapytań kierowanych w stronę łączenia egzotermicznego, tj. powierzchni przewodzenia prądu piorunowego. Rozpatrywaliśmy połączenie czołowe dwóch bednarek 30×4 mm (technologia łączenia egzotermicznego) oraz zakładkowe (złącze skręcane).

 

Podsumowując, połączenie egzotermiczne Cadweld® jest lepszym przewodnikiem elektrycznym niż połączenie mechaniczne skręcane. Decydującym czynnikiem jest rodzaj wiązań, które zapewniają niemal 100% przyleganie połączenia wykonanego technologią egzotermiczną do łączonych przewodników.

 

Pełna analiza w formie noty technicznej jest dostępna w dziale “PLIKI DO POBRANIA”. Planujemy udostępniać regularnie podobne dokumenty. Zainteresowanych zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera. W przypadku pytań nt technologii łączenia egzotermicznego prosimy o kierowanie zapytań na k.blazyca@budniok.com.pl.

Powrót
Najnowsze artykuły
X
Zapytaj o produkt Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się w magazynie. Proszę zostawić swój prawidłowy adres e-mail poniżej.