Telekomunikacja

Rozwiązania dla napowietrznych linii telekomunikacyjnych, centrów danych, wież BTS, a także innych masztów antenowych.

Co nas wyróżnia?

Współpracując z dojrzałymi firmami, będącymi światowymi lub europejskimi liderami w swoich dziedzinach śmiało możemy zagwarantować, że dostarczane przez nas rozwiązania cechują się stałą, wysoką jakością wykonania, dzięki zoptymalizowanym łańcuchom dostaw trafiają do klientów zawsze na czas, a filozofia ciągłej poprawy zapewnia zgodność nie tylko z aktualnymi normami i przepisami, ale również pozostawania w czołówce technologicznej.

Dodatkowo, mając świadomość unikatowości rozwiązań stosowanych przez poszczególne firmy telekomunikacyjne i powtarzalność rozwiązań infrastrukturalnych oferujemy dedykowane rozwiązania i zestawy do realizacji specyficznych zadań klientów, np. modernizacji określonych elementów infrastruktury, składające się nie tylko z produktów, ale instrukcji, innej dokumentacji
i dostaw na czas bezpośrednio do wykonawców prac.

Zakres produktowy i materiałowy

Instalacje odgromowe dla masztów, słupów linii napowietrznych i budynków – rozwiązania dedykowane telekomunikacji, pozwalające w bezpieczny sposób przechwycić wyładowanie atmosferyczne i zachowując wymagne odstępy separacyjne sprowadzić je do ziemi; rozwiązania nastawione na jakość i niską impedancję, zachowanie odstępów separacyjnych, utrzymanie wyrównanych potencjałów i redukcję generowanych pól elektromagnetycznych.

Zwody niskoimpedancyjne (izolowane) – szczególnie cenione z uwagi na tłumienie powstawania pola elektromagnetycznego przy sprowadzaniu ładunku piorunowego, a także tworzenie ekwiwalentu odstępu separacyjnego aż 4,5 m.

Uziemienia pionowe miedziowane i cynkowane – uziemienia o gwarantowanych powłokach odpowiednio 254 um miedzi nakładanej elektrolitycznie i 85 um cynku nakładanego ogniowo, wykonane z wytrzymałej stali, wraz z osprzętem, gwarantują łatwe pogrążanie, bez ryzyka uszkodzenia uziomu, a także żywotność mierzoną w dziesiątkach lat.

Połączenia egzotermiczne – najskuteczniejszy sposób łączenia przewodników w uziemieniach.

Materiał poprawiający rezystywność gruntu GEM – stosowany w sytuacji bardzo trudnego gruntu przy konieczności osiągnięcia niskiej rezystancji uziemienia.

Połączenia elastyczne (eriflex) – połączenia miedziane i miedziane cynowane wykonywane wg zamówień klienta; zarówno ułatwiające budowę instalacji wyrównania potencjałów jak i wygodne
w prowadzeniu tras przesyłu energii w ciasnych obiektach.

Bloki dystrybucyjne – elementy tablic elektrycznych służące łączeniu przewodów w bezpieczny, izolowany i wygodny w rewizji i montażu sposób; cechują się bardzo szerokim zakresem doboru parametrów.

Szyny wyrównawcze i uziemiające – uniwersalne i tworzone na zamówienie, stalowe cynkowane, nierdzewne, miedziane i miedziane cynowane, izolowane, lub nie, z otworami montażowymi wg zlecenia; konieczne dla wyrównania potencjału w obiektach.

Organiczniki przepięć do sieci elektrycznych – standardowe, przemysłowe, jak i panelowe (do montażu poza tablicą), zwierające moduły flirtujące przebiegi nieustalone i mniejsze udary dla zwiększenia żywotności.

Organiczniki przepięć do sieci sygnałowych i teleinformatycznych – ochronniki do linii opartych o przewody koncentryczne, do sieci LAN, również z zasilaniem Power over Ethernet (PoE), do zastosowań wewnątrz budynków jak i zewnętrznych

Zgodność z normami

Wszystkie oferowane przez nas rozwiązania są zgodne z prawodawstwem Unii Europejskiej, a także Normami Polskimi.

Na życzenie klienta na sprzedany towar wystawiamy deklaracje zgodności i certyfikaty atestów wystawione przez akredytowane ośrodki.

PN-EN 62561 Elementy urządzenia piorunochronnego (LPCS)
(części: 1 – 7, wydania 2017, 2018 – tj. najnowsze)

PN-EN 62305 Ochrona odgromowa
(części: 1 – 4, wydania 2011 – tj. najnowsze)

Chcesz znaleźć wiele wskazówek budowlanych i konstrukcyjnych i sposoby jak je wykorzystywać we własnej praktyce? Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o naszych ofertach, rozwiązaniach lub ciekawostkach z branży, zapisz się już teraz i bądź na bieżąco!

Zapisz się teraz!

 

Zapytaj o produkt Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się w magazynie. Proszę zostawić swój prawidłowy adres e-mail poniżej.