Budownictwo przemysłowe

Szerokorozumiane budownictwo przemysłowe, specjalistyczne i inne wymagające nieszablonowego podejścia. W podejściu ogólnym rozwiązania tożsame z budownictwem kubaturowym.

Co nas wyróżnia?

Dopasowanie i dedykowane rozwiązania.

Kompleksowe podejście do realizacji zadania to podstawa naszego działania. Składa się na to: analiza projektu, optymalizacja doboru rozwiązania, elastyczność wykonywania prac, wysoka jakość materiałów, pełna dokumentacja powykonawcza, gwarancja jakości i doświadczenie całego zespołu. Usługi świadczymy na terenie całego kraju.

Współpracując z dojrzałymi firmami, będącymi światowymi lub europejskimi liderami w swoich dziedzinach śmiało możemy zagwarantować, że dostarczane przez nas rozwiązania cechują się stałą wysoką jakością wykonania, dzięki zoptymalizowanym łańcuchom dostaw trafiają do klientów zawsze na czas, a filozofia ciągłej poprawy zapewnia zgodność nie tylko z aktualnymi normami i przepisami, ale również pozostawania w czołówce technologicznej.

Zakres produktowy i materiałowy

Instalacje odgromowe dla instalacji produkcyjnych, zakładów, kominów, wież i innych obiektów inżynieryjnych – rozwiązania uniwersalne lub dedykowane obiektowi (tworzone jednostkowo lub małoseryjne dla inwestycji); rozwiązania nastawione na jakość, zachowanie odstępów separacyjnych, utrzymanie wyrównanych potencjałów i redukcję generowanych pól elektromagnetycznych.

Wysokie kompozytowe maszty odgromowe – bardzo trwałe maszty odgromowe, o wysokości do 23 m, mogące być nośnikiem instalacji odgromowej o szerokiej konfiguracji i innego osprzętu równocześnie.

Zwody niskoimpedancyjne (izolowane) – szczególnie cenione z uwagi na tłumienie powstawania pola elektromagnetycznego przy sprowadzaniu ładunku piorunowego, a także tworzenie ekwiwalentu odstępu separacyjnego aż 4,5 m.

Uziemienia pionowe miedziowane i cynkowane ogniowo, a także miedziane i nierdzewne – uziemienia o gwarantowanych powłokach odpowiednio 254 um miedzi nakładanej elektrolitycznie
i 85 um cynku nakładanego ogniowo, wykonane z wytrzymałej stali, lub wykonane z innych surowców, jeśli warunki glebowe lub środowisko pracy tego wymagają.

Połączenia egzotermiczne, w tym do ochrony katodowej – najskuteczniejszy sposób łączenia przewodników w uziemieniach, służące również do łączenia przewodników w instalacjach ochrony katodowej, do stosowania również w strefach zagrożonych wybuchem i na rurociągach pod ciśnieniem.

Połączenia elastyczne (eriflex) i elastyczne szyny prądowe – połączenia miedziane i miedziane cynowane wykonywane wg zamówień klienta; zarówno ułatwiające budowę instalacji wyrównania potencjałów jak i wygodne w prowadzeniu tras przesyłu energii.

Bloki dystrybucyjne – elementy tablic elektrycznych służące łączeniu przewodów w bezpieczny, izolowany i wygodny w rewizji i montażu sposób; cechują się bardzo szerokim zakresem doboru parametrów.

Szyny wyrównawcze i uziemiające – uniwersalne i tworzone na zamówienie, stalowe cynkowane, nierdzewne, miedziane i miedziane cynowane, izolowane, lub nie, z otworami montażowymi
wg zlecenia; konieczne dla wyrównania potencjału w obiektach.

Organiczniki przepięć do sieci elektrycznych – standardowe, przemysłowe, jak i panelowe
(do montażu poza tablicą).

Organiczniki napięcia do przebiegów nieustalonych (TSF) – do zabezpieczania sterowników PLC, systemów SCADA, centrów sterowania silnikami oraz systemów sterowania innymi procesami.

Organiczniki przepięć do sieci sygnałowych i teleinformatycznych – ochronniki do linii opartych
o przewody koncentryczne, do sieci LAN, również z zasilaniem Power over Ethernet (PoE),
do zastosowań wewnątrz budynków jak i zewnętrznych.

Kompleksowe usługi

 • Doradztwo w zakresie ochrony odgromowej, przeciwprzepięciowej i ogólnej ochrony elektrycznej obiektów;
 • Przygotowanie projektów instalacji;
 • Audyty instalacji odgromowych i elektrycznych pod kątem bezpieczeństwa, pomiary rezystancji uziemienia;
 • Dostawy materiałów na instalacje ochrony odgromowej, uziemienia i ochronę przeciwprzepięciową;
 • Profesjonalne wykonawstwo i serwis instalacji odgromowych;
 • Szkolenia z zakresu stosowanych technologii.

Zgodność z normami

Wszystkie oferowane przez nas rozwiązania są zgodne z prawodawstwem Unii Europejskiej, a także Normami Polskimi.

Na życzenie klienta na sprzedany towar wystawiamy deklaracje zgodności i certyfikaty atestów wystawione przez akredytowane ośrodki.

PN-EN 62561 Elementy urządzenia piorunochronnego (LPCS)
(części: 1 – 7, wydania 2017, 2018 – tj. najnowsze)

PN-EN 62305 Ochrona odgromowa
(części: 1 – 4, wydania 2011 – tj. najnowsze)

Wybrane realizacje

 • Baza radarowa w Redzikowie
 • Most autostradowy w Mszanie
 • Spalarnia gazu w Ujkowie
 • Gazoport w Świnoujściu
 • Zakład Synthos w Oświęcimiu
 • Magazyn alkoholu etylowego MESKO S.A. Pionki
 • Przepompownia gazu Alchemia w Chorzowie

Chcesz znaleźć wiele wskazówek budowlanych i konstrukcyjnych i sposoby jak je wykorzystywać we własnej praktyce? Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o naszych ofertach, rozwiązaniach lub ciekawostkach z branży, zapisz się już teraz i bądź na bieżąco!

Zapisz się teraz!

 

Zapytaj o produkt Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się w magazynie. Proszę zostawić swój prawidłowy adres e-mail poniżej.