Artykuły

Konfigurator do doboru połączenia egzotermicznego

Metoda łączenia egzotermicznego materiałów stalowych (charakteryzujących się wysokimi temperaturami topnienia) jest uważana za najdoskonalszy sposób trwałego połączenia mechanicznego jak i elektrycznego. Dzieje się tak, ponieważ w przeciwieństwie do łączenia skręcanego, bądź zaciskowego, nie dochodzi do koncentracji natężenia pola elektrycznego w obrębie połączenia. Łączenie egzotermiczne jest wyśmienitym rozwiązaniem do trwałego łączenia przewodników w instalacjach uziemiających. Dlatego ta metoda dedykowana wszędzie tam, gdzie liczy się pewność wiązania i trwałość w okresie kilkudziesięciu lat. System łączenia egzotermicznego jest łatwy w implementacji i efektywny cenowo przy uwzględnieniu długoterminowej eksploatacji i braku wymaganego serwisowania. Poniżej prezentujemy konfiguratory ułatwiające dobór elementów niezbędnych do wykonania najtrwalszego połączenia na rynku.

 

Sama technologia została szerzej opisana w rozdziale dotyczącym połączeń egzotermicznych dostępnym pod poniższym linkiem. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się.

 

Z uwagi na uniwersalność w doborze łączonych przewodników i ich konfiguracji możliwe są setki rozwiązań. Każde z nich opiera się na innej formie grafitowej, wielkości materiału spawalniczego i uchwytu. Dlatego wybór odpowiedniego rozwiązania może generować trudności. W celu ułatwienia doboru materiałów niezbędnych producenci, firma erico nVent i KLK, przygotowały proste konfiguratory. Poniżej przedstawiamy linki do każdego z nich.

 

Konfigurator połączeń egzotermicznych Cadweld i Cadweld Plus dostępny jest pod poniższym linkiem.

Konfigurator połączeń egzotermicznych KLK-Weld dostępny jest pod poniższym linkiem.

 

W dziale PLIKI DO POBRANIA dostępne są specyfikacje techniczne zawierające niezbędne informacje nt 56 najpopularniejszych połączeń egzotermicznych. Forma specyfikacji nadaje się do zastosowania w dokumentacji projektowej. Jeżeli nie znajdą Państwo wśród nich “swojego” połączenia – zapraszamy do kontaktu (biuro@budniok.com.pl) – przygotujemy odpowiedni dokument.

Powrót
Najnowsze artykuły
X
Zapytaj o produkt Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się w magazynie. Proszę zostawić swój prawidłowy adres e-mail poniżej.