Budniok Technika > Baza wiedzy > Tłumaczenia dla stron artykułów dla bazy wiedzy oraz wydarzeń

Konfigurator do doboru połączenia egzotermicznego

Metoda łączenia egzotermicznego materiałów stalowych (charakteryzujących się wysokimi temperaturami topnienia) jest uważana za najdoskonalszy sposób trwałego połączenia mechanicznego jak i elektrycznego. Dzieje się tak, ponieważ w przeciwieństwie do łączenia skręcanego, bądź zaciskowego, nie dochodzi do koncentracji natężenia pola elektrycznego w obrębie połączenia. Łączenie egzotermiczne jest wyśmienitym rozwiązaniem do trwałego łączenia przewodników w instalacjach uziemiających. Dlatego ta metoda dedykowana wszędzie tam, gdzie liczy się pewność wiązania i trwałość w okresie kilkudziesięciu lat. System łączenia egzotermicznego jest łatwy w implementacji i efektywny cenowo przy uwzględnieniu długoterminowej eksploatacji i braku wymaganego serwisowania. Poniżej prezentujemy konfiguratory ułatwiające dobór elementów niezbędnych do wykonania najtrwalszego połączenia na rynku.

 

Sama technologia została szerzej opisana w rozdziale dotyczącym połączeń egzotermicznych dostępnym pod poniższym linkiem. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się.

 

Z uwagi na uniwersalność w doborze łączonych przewodników i ich konfiguracji możliwe są setki rozwiązań. Każde z nich opiera się na innej formie grafitowej, wielkości materiału spawalniczego i uchwytu. Dlatego wybór odpowiedniego rozwiązania może generować trudności. W celu ułatwienia doboru materiałów niezbędnych producenci, firma erico nVent i KLK, przygotowały proste konfiguratory. Poniżej przedstawiamy linki do każdego z nich.

 

Konfigurator połączeń egzotermicznych Cadweld i Cadweld Plus dostępny jest pod poniższym linkiem.

Konfigurator połączeń egzotermicznych KLK-Weld dostępny jest pod poniższym linkiem.

 

W dziale PLIKI DO POBRANIA dostępne są specyfikacje techniczne zawierające niezbędne informacje nt 56 najpopularniejszych połączeń egzotermicznych. Forma specyfikacji nadaje się do zastosowania w dokumentacji projektowej. Jeżeli nie znajdą Państwo wśród nich „swojego” połączenia – zapraszamy do kontaktu (biuro@budniok.com.pl) – przygotujemy odpowiedni dokument.

Powrót
Najnowsze artykuły