Rozwiązania branżowe dedykowane infrastrukturze liniowej, a także energetyce kolejowej. W ujęciu ogólnym również budynkom i obiektom stacji.
Co nas wyróżnia?
Współpracując z dojrzałymi firmami, będącymi światowymi lub europejskimi liderami w swoich dziedzinach śmiało możemy zagwarantować, że dostarczane przez nas rozwiązania cechują się stałą wysoką jakością wykonania, dzięki zoptymalizowanym łańcuchom dostaw trafiają do klientów zawsze na czas, a filozofia ciągłej poprawy zapewnia zgodność nie tylko z aktualnymi normami i przepisami, ale również pozostawania w czołówce technologicznej.
Technologia dla kolejnictwa
Uziemienia pionowe (miedziane, miedziowane, cynkowane, nierdzewne, kwasoodporne) – system uziemiający o długim czasie życia (LCC). Uziemienia o gwarantowanych powłokach dla uziomów miedziowanych (254 um miedzi nakładanej elektrolitycznie) i cynkowanych (85 um cynku nakładanego ogniowo), wykonane z wytrzymałej stali. Dostępne wraz z niezbędnym osprzętem, gwarantującym łatwe pogrążanie, bez ryzyka uszkodzenia uziomu, a także żywotność mierzoną w dziesiątkach lat.
Uziemienia poziome (miedziane, miedziowane, cynkowane, nierdzewne, kwasoodporne) – system uziemiający o długim czasie życia (LCC). Uziemienia o gwarantowanych powłokach dla uziomów miedziowanych (70 um miedzi nakładanej elektrolitycznie) i cynkowanych (powłoka cynku nakładanego ogniowo), wykonane z wytrzymałej stali. Dostępne wraz z niezbędnym osprzętem, gwarantującym szybki montaż, bez ryzyka uszkodzenia uziomu, a także żywotność mierzoną w dziesiątkach lat.
Połączenia egzotermiczne – najskuteczniejszy sposób łączenia, nie tylko przewodników w uziemianiach, ale również wykonywania połączeń w kolei wysokich prędkości i klasycznym kolejnictwie.
Materiał poprawiający rezystywność gruntu GEM – niechemiczny i niereaktywny materiał poprawiający rezystancję uziemień. Stosowany w sytuacji bardzo trudnego gruntu przy konieczności osiągnięcia niskiej rezystancji uziemienia.
Połączenia, szyny wyrównawcze i uziemiające – elementy stalowe cynkowane ogniowo, nierdzewne, miedziane i miedziane cynowane wykonane wg specyfikacji klienta. Połączenia elastyczne (nVent Eriflex) i elastyczne szyny prądowe.
Ochrona przeciwprzepięciowa dla kolejnictwa – dedykowane sieci elektrycznej niskiego napięcia, automatyce kolejowej (seria BVL), telekomunikacji i innym.
Zgodność z normami
Wszystkie oferowane przez nas rozwiązania są zgodne z prawodawstwem Unii Europejskiej, a także Normami Polskimi.
Na życzenie klienta na sprzedany towar wystawiamy deklaracje zgodności i certyfikaty atestów wystawione przez akredytowane ośrodki.
PN-EN 62561-1:2017-07 Elementy urządzenia piorunochronnego (LPSC)
– Część 1: Wymagania dotyczące elementów połączeniowych
PN-EN 62561-2:2018-04 Elementy urządzenia piorunochronnego (LPSC)
– Część 2: Wymagania dotyczące przewodów i uziomów
PN-EN 62561-7:2018-04 Elementy urządzenia piorunochronnego (LPCS)
– Część 7: Wymagania dotyczące substancji poprawiających jakość uziemień
PN-EN 62305 Ochrona odgromowa
(części: 1 – 4, wydania 2011 – tj. najnowsze)
PN-EN 50526-1:2012 Zastosowania kolejowe
– Urządzenia stacjonarne –
– Ograniczniki przepięć prądu stałego i urządzenia ograniczające napięcie
– Część 1: Ograniczniki przepięć
PN-EN 50526-2:2014-09 Zastosowania kolejowe
– Urządzenia stacjonarne
– Ograniczniki przepięć prądu stałego i urządzenia ograniczające napięcie
– Część 2: Urządzenia ograniczające napięcie
PN-EN 50526-3:2016-08 Zastosowania kolejowe
– Urządzenia stacjonarne
– Ograniczniki przepięć prądu stałego i urządzenia ograniczające napięcie
– Część 3: Przewodnik Stosowania
GALERIA ROZWIĄZAŃ DLA KOLEJNICTWA