Kolejnictwo

Technologia dla kolejnictwa

Uziemienia pionowe (miedziane, miedziowane, cynkowane, nierdzewne, kwasoodporne) – system uziemiający o długim czasie życia (LCC). Uziemienia o gwarantowanych powłokach dla uziomów miedziowanych (254 um miedzi nakładanej elektrolitycznie) i cynkowanych (85 um cynku nakładanego ogniowo), wykonane z wytrzymałej stali. Dostępne wraz z niezbędnym osprzętem, gwarantującym łatwe pogrążanie, bez ryzyka uszkodzenia uziomu, a także żywotność mierzoną w dziesiątkach lat.

Uziemienia poziome (miedziane, miedziowane, cynkowane, nierdzewne, kwasoodporne) – system uziemiający o długim czasie życia (LCC). Uziemienia o gwarantowanych powłokach dla uziomów miedziowanych (70 um miedzi nakładanej elektrolitycznie) i cynkowanych (powłoka cynku nakładanego ogniowo), wykonane z wytrzymałej stali. Dostępne wraz z niezbędnym osprzętem, gwarantującym szybki montaż, bez ryzyka uszkodzenia uziomu, a także żywotność mierzoną w dziesiątkach lat.

Połączenia egzotermiczne – najskuteczniejszy sposób łączenia przewodników w uziemieniach, znajdujący zastosowanie w tradycyjnym kolejnictwie jak i na kolejach dużych prędkości.

Rozwiązanie egzotermiczne Cadweld Plus, oferowane przez BT to technologia charakteryzująca się najwyższą jakością oraz spełniająca najwyższe standardy bezpieczeństwa ze wszystkich rozwiązań egzotermicznych dostępnych na rynku.

Technologia jest zgodna z instrukcją let-120: „Wymagania techniczne dla zapewnienia ochrony przed porażeniem prądem elektrycznym, przed przepięciami i od wyładowań atmosferycznych w strefie oddziaływania sieci trakcyjnej DC 3 kV”

Materiał poprawiający rezystywność gruntu GEM – niechemiczny i niereaktywny materiał poprawiający rezystancję uziemień. Stosowany w sytuacji bardzo trudnego gruntu przy konieczności osiągnięcia niskiej rezystancji uziemienia.

Połączenia, szyny wyrównawcze i uziemiające – elementy stalowe cynkowane ogniowo, nierdzewne, miedziane i miedziane cynowane wykonane wg specyfikacji klienta. Połączenia elastyczne (nVent Eriflex) i elastyczne szyny prądowe.

Ochrona przeciwprzepięciowa dla kolejnictwa  – dedykowane sieci elektrycznej niskiego napięcia, automatyce kolejowej (seria BVL), telekomunikacji i innym.

Chcesz znaleźć wiele wskazówek budowlanych i konstrukcyjnych i sposoby jak je wykorzystywać we własnej praktyce? Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o naszych ofertach, rozwiązaniach lub ciekawostkach z branży, zapisz się już teraz i bądź na bieżąco!

Zapisz się teraz!

 

X
Zapytaj o produkt Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się w magazynie. Proszę zostawić swój prawidłowy adres e-mail poniżej.